Czy tytuł magistra jest dziś naprawdę potrzebny?

przez | 9 lipca 2021
Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Młodzi ludzie dzisiaj wiodą zgoła inne życie niż ich rodzice dwie dekady temu. Dawniej młodzież wkraczała w dorosłość zaraz po skończeniu pełnoletności.

lekarz

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com

Duża grupa ludzi wybierała szkoły zawodowe, by zdobyć fach i jak najszybciej pójść do pracy. Absolwenci liceów i techników także szybko wkraczali na drogę zawodową, a nieliczna grupa młodych ludzi decydowała się na pójście na studia.
Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Oblicza się, że obecnie oKOŁO osiemdziesiąt procent polskich nastolatków nie poprzestaje na szkole średniej i postanawia kształcić się dalej chce kontynuować naukę na szkole wyższej. Nie dla wszystkich wystarcza miejsc na państwowych uniwersytetach i w związku z tym do życia powołano wiele prywatnych szkół wyższych. Wiele z nich niestety nie charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia. Ponadto ich renoma w społeczeństwie nie jest zbyt dobra. Pytaniem pozostaje więc, czy warto inwestować czas i pieniądze w szkołę, której ukończenie nie da nam żadnych praktycznych umiejętności? Może lepszym pomysłem będzie wybór dwuletniego studium, które, zagwarantuje nam zdobycie nowego zawód. Jeśli bierzemy pod uwagę szkoły policealne Wrocław i inne miasta mają naprawdę wielką ofertę.
technik informatyk Wrocław

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Szkoły policealne oferują kształcenie w zawodach, które mają dziś wzięcie na rynku.

Krótszy tryb nauki niż w przypadku studiów uniwersyteckich sprawia, że w Placówkach tego typu królują zajęcia praktyczne. Zdobywając kwalifikacje w zawodzie technik informatyk Wrocław, Kraków czy Warszawa z pewnością zaoferują nam dobrą pracę.