Zajęcia pozalekcyjne, jak wybrać najlepiej dla dziecka

przez | 9 lipca 2021
Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz tak samo szybko chłonie poznane wiadomości. Rodzice w dzisiejszych czasach starają się wykorzystać tę cechę i od najmłodszych lat inwestują w jego rozwój. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, żywiołowo podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu po angielsku.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć naukę języka? Cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma więcej czasu na sukcesywne uczenie się, na początku przede wszystkim przez zabawę. Od czego więc zacząć? Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np.: Nauka angielskiego, a ujrzymy bogatą listę szkół językowych. Taka lista też na . Nasza latorośl ma do wyboru zajęcia indywidualne lub grupowe. Indywidualne, ciągle są najczęściej wybieraną formą kursu. Rodzic sam decyduje o dniach, godzinach i miejscu lekcji, a nauka przystosowana jest do dziecięcych wymagań i poziomu. W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji można elastycznie zmieniać intensywność, a także w trakcie modyfikować program zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dziecko w początkowych latach życia nie jest zainteresowane obcym językiem, powinniśmy odczekać trochę czasu. Może warto sprawdzić czy mamy w domu małego muzyka? Nauka gry na pianinie rozproszy nasze wątpliwości. Badania wskazują, iż obcowanie z muzyką we wczesnym dzieciństwie, wspiera rozwój zdolności matematycznych. Muzyka usprawnia i utrwala proces zapamiętywania, uczy skupienia, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem (artykuł na podstawie ).

Szkoły muzyczne nierzadko aranżują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się grą na instrumencie, nabywając śmiałości i pewności siebie. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy najbardziej. Na wychowaniu pewnego swej wartości człowieka.