Największe zalety studiowania na uczelni we Wrocławiu

przez | 9 lipca 2021
Wrocław to niezwykłe miasto, które na pewno błyskawicznie się rozwija. Myślę, że nie ma w naszym kraju zbyt wielu bardziej atrakcyjnych miast, niż największe miasto na Śląsku. Naturalnie Wrocław nie jest wyłącznie atrakcyjny, powodujący, że mieszkańcy i turyści mogą nacieszyć swoje oczy niesamowitymi widokami.

Wrocław to również jeden z większych ośrodków uniwersyteckich w Polsce – sam studiuję we Wrocławiu, choć wywodzę się z Łomży, a więc dojazd na Dolny Śląsk zajmuje mi wiele godzin. Jednakże wcale nie żałuję – zostanę we Wrocławiu na studia II stopnia – a może nawet osiedlę się na stałe.

W zasadzie we Wrocławiu funkcjonuje sporo szkół wyższych – jak wiadomo, ostatnio sporo się w naszych miastach namnożyło takich miejsc. Naturalnie wychodzę z założenia, że taka najbardziej solidna szkoła wyższa we Wrocławiu to z całą pewnością Uniwersytet Wrocławski. Chociaż funkcjonują również szkoły niepubliczne – spora część z nich to solidne placówki, które są w stanie zagwarantować żakom doskonałe warunki. Czyli można powiedzieć, że studiowanie akurat we Wrocławiu jest bardzo dobrym pomysłem. Sam jestem bardzo usatysfakcjonowany!

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław to zróżnicowana oferta – a więc mamy możliwość studiować niemalże wszystko. Włoski, ekonomia, psychoterapia, pedagogika, no po prostu wszystko. A do tego Wrocław to fantastyczne miejsce do życia. Czyli student w zasadzie nie będzie uskarżał się na nudę, ponieważ rozrywek w stolicy województwa dolnośląskiego nie brakuje. Według mnie tylko w Krakowie jest dokładnie tak samo udane życie towarzyskie. Zero przesady, studiowałem w Krakowie, a więc mam jakieś porównanie.

A na dodatek sporym atutem miasta jest korzystna sytuacja ekonomiczna. A więc student, który nie chciałby brać pieniędzy od własnych rodziców – na przykład, może szybko, bez większego problemu, dostać zatrudnienie. Po studiach również powinno się znaleźć. A więc krótko podsumowując: poszukujesz idealnego miasta uniwersyteckiego? W takim razie Wrocław to ścisła polska czołówka. Jeżeli masz inną opinię, z ogromną chęcią przedyskutuję ją z Tobą. Jednakowoż i tak raczej nie dam się przekonać, ponieważ lubię Wrocław i studiowanie w nim.