Karteczki do doskonalenia angielskiego

przez | 1 grudnia 2022
Dzisiejszy rynek pracyoczekuje od nas w głównej mierze elastyczności i wszechstronności. Musimy być fachowcami i to najlepiej przynajmniej w kilku dziedzinach, wtedy mamy większą szansę na odnalezienie się na rynku pracy.

Podstawą

pomoce do angielskiego

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

są rzecz jasna różnego typu umiejętności, które możemy wykorzystać w praktyce do realizacji różnych powierzanych przez firmę zadań. W tej sytuacji ważna jest asertywność, umiejętność współdziałania w grupie, zaangażowanie, skrupulatność i otwartość na nowe wyzwania. Idealny pracownik musi rzec jasna wykazać się jednocześnie umiejętnościami na polu komunikacji – w tym naturalnie znajomością języka. Aktualnie podstawą jest zwłaszcza język angielski, ale nie zaszkodzi – wręcz jest to dobrze widziane – by osoba na nowe stanowisko pracy posiadała na dodatek zdolności lingwistyczne z zakresu języka rosyjskiego czy chińskiego.

Ludzie szukający pracy, starają się więc sprostać stawianym im wymaganiom. Nie jest to jednakże łatwe zadanie. Weźmy za przykład naukę języka – nauka z czasów studiów już nie wystarcza. Znamy język, tyle że w rzeczywistości niejednokrotnie nie rozumiemy przekazu bądź sami nie umiemy przekazać tego, co mamy do przekazania. Poza tym poziom nauki języka na studiach jest nadal daleki od tego, który byśmy chcieli – nie tyle przez małą ilość materiału do przyswojenia, gdyż tego akurat w szkołach nie brak, ile z racji niedopasowania metod i technik nauczania do możliwości ucznia. A opcji jest wbrew pozorom wiele tylko należy dobrać najlepszą do naszych kompetencji i nawyków – ci, którzy uczą się ze słyszenia mogą przeglądać liczne programy multimedialne w innym języku, inni, którzy są wzrokowcami mogą wykorzystać zestawy fiszek do angielskiego, a jeszcze inni mogą uczyć się wykorzystując teksty piosenek. Nauczyciele powinni więc brać pod uwagę na zajęciach dostępne metody nauki języka obcego, ponieważ to doskonale może zwiększyć kompetencje uczniów i otworzyć im drogę do kariery na przyszłość.
Na szczęście proces zmian w nauczaniu w polskich szkołach jest zauważalny, choć przebiega bardzo powoli – wręcz niemrawo. A tymczasem rynek pracy jest nieubłagany. Dlatego sami powinniśmy pomyśleć o własnej przyszłości i już dziś starać się stosować rożne dostępne rozwiązania na poprawę swoich kwalifikacji – rewelacyjna metoda .