W jaki sposób pomóc dziecku w nauce chodzenia? Przekonaj się, które urządzenia będą dobrym wsparciem dla malucha

przez | 9 lipca 2021
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało, dlatego inwestuje w wiele sprzętów oraz gadżetów, jakie mogą pomagać mu robić postępy. Do niniejszych urządzeń zaliczają się np. sprzęty do nauki chodzenia, z którymi brzdąc szybciej zrobi pierwsze kroki.

www

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Które z nich dobrze jest mieć na względzie? Bardzo popularnym sprzętem jest chodzik. To specjalna obręcz łączona ze stelażem z komfortowym siedziskiem na kółkach, w jaki wkładamy dziecko, chroniąc je przed nieprzyjemnym upadkiem na podłogę. Smyk może ruszać nóżkami, przemieszczając się do przodu. Jednak nie można pozwalać dziecku spędzać w nim większości dnia, ponieważ może nabyć niewłaściwych przyzwyczajeń i przekonania, iż nigdy nie straci równowagi. W chodziku można zostawić pociechę, gdy m.in. przyrządzamy obiad, ale kiedy mamy więcej czasu, lepiej jest przeznaczyć go dla maluszka i np. trzymać go za rączki, by mógł ćwiczyć chodzenie. Bezdyskusyjnym walorem chodzików są blaty edukacyjne, jakie malec może włączać naciskając różnorakie przyciski.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Świecidełka lub melodie z pewnością dadzą mu dużo radości. Poza chodzikami popularny jest również jeździk dla dziecka – . Pozwala smykowi na solidne podparcie, więc dziecko nie przewróci się i nie zrobi sobie krzywdy. Trzeba jednak pamiętać, by jeździk nie był za lekki, w przeciwnym wypadku nie utrzyma ciężaru brzdąca. Gdy maluszek już będzie potrafić chodzić, urządzenie również będzie pomocny, ponieważ pozwoli szkrabowi chodzić coraz szybciej. Dlatego dokładnie sprzątajmy podłogę i pozbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek cieszył się wolną przestrzenią. Na jeździkach można również siedzieć, odpychając się nóżkami, więc w cieplejsze dni można je zabrać na dwór, aby umożliwić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Chociaż nie każdy rodzic jest zdecydowany na przedstawione sprzęty, to dobrze jest się nad nimi zastanowić, zwłaszcza gdy dostrzegamy, że maluch chętniej raczkuje niż próbuje wstać. W sklepach jest naprawdę szeroki wybór zaprezentowanych sprzętów, toteż powinniśmy bez trudności znaleźć produkt, jaki odzwierciedli nasze wymagania oraz będzie bezpieczny dla naszej pociechy. Wybierajmy sprzęty znanych producentów, a bobas będzie mógł korzystać z nich przez długi czas, bawiąc się nimi na różne sposoby.