Myślisz nad projektem gazetki promocyjnej? Dzięki kilku cennym wskazówkom pójdzie ci dużo prościej

przez | 9 lipca 2021
Każdy właściciel firmy bądź sklepu, który ma do zaoferowania klientom swój asortyment, musi zastanowić się nad gazetką promocyjną. Ogromna konkurencja sprawia, że trudno jest się odróżnić na rynku, więc trzeba stworzyć ciekawe materiały reklamowe, na jakie potencjalni klienci z chęcią zwrócą uwagę. W jaki sposób się do tego wziąć?

Niewątpliwie niezbędne są fotografie oferowanych wyrobów. Jesteś specjalistą w małej architekturze ogrodowej? Powinieneś zrobić fotografie altan, oczek wodnych oraz parkanów, które robisz. Zdjęcia muszą być wysokiej jakości, tak by wyraźne były wszystkie szczegóły i nie okazało się, iż produkt z gazetki poważnie odbiega od tego, jaki stoi w swoim zakładzie. Kolejna sprawa to sam projekt gazetki. Gazetki promocyjne muszą być profesjonalnie zaprojektowane, aby klient mógł szybko rozeznać się, co i w jakiej cenie może kupić. Cena ma być zaakcentowana, ponieważ to ona w zdecydowanej mierze wpływa decyzję zakupową. Zewnętrzna strona gazetki nie może się obyć bez nazwy i loga marki. Tak samo jak cenę, te elementy również warto jest właściwie wyróżnić, aby nie umknęły uwadze odbiorcy mogli je zauważyć. Warto jest też podkreślić adresy sklepów, w których kupimy przedstawione w gazetce artykuły. Czasami bowiem asortyment dostępny jest wyłącznie w jednym, określonym miejscu, a konsumenci nie lubią się zawodzić.

Gazetki promocyjne muszą być wydrukowane wysokiej jakości tuszem na sprawdzonym papierze. Jeżeli zdecydujemy się na najtańsze materiały, raczej nie zdobędziemy zadowalającej liczby klientów. Odbiorcy coraz częściej zwracają uwagę na takie detale, tym bardziej, iż każdego dnia otrzymują wiele gazetek i widzą, której firmie faktycznie zależy na pozytywnym odbiorze. Gorszy papier może nadać się do skrzynki na listy, lecz jeżeli gazetka zostanie pozostawiona w furtce, będzie się nadawać wyłącznie do kosza. Przez to firma straci następnego klienta, który mógłby się zaciekawić jej propozycjami. Jeśli w związku z tym planujesz zaprojektować gazetki promocyjne, już wiesz, na co zwrócić uwagę, aby gazetka przyciągała oczy i była odpowiednio odebrana przez interesujących się nią klientów. Stosując się do powyższych wskazówek będziesz mieć lepszą szansę na sukces.