Najnowszewiadomości o grach komputerowych

przez | 30 grudnia 2021
Ludzie grywali w gry od zarania dziejów. Jest to sposób na rozrywkę, a także czasem współzawodnictwo. Jedną z pierwszych gier znanych ludzkości są szachy. Pierwsze wzmianki pisemne o tej rozrywce pochodzą z IV wieku z Persji, dokąd szachy przywędrowały z Indii. Ludzie grają także w innego rodzaju gry, przykładowo wspomnę tylko domino, gry w kości, albo też piłkę nożną.

Gry weszły w nową erę wraz z odkryciem komputera PC. Ogólnie o konsolach można mówić właśnie, iż są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w różne gry, dla relaksu. Pierwsze konsole wynaleziono w 1972 roku. Gra w nich zainstalowana, opierała się na przerzucaniu kropeczki na monitorze telewizyjnym za pomocą dwóch linii. Upłynęły 42 lata, zmieniły się komputery i zmieniły konsole.

Ogólnie o współczesnych konsolach możemy powiedzieć, że są ośrodkami zabawy – popularne gry na konsolę. Gry, które są w nich zainstalowane, oferują rozrywkę każdemu, począwszy od wielbicieli sportu, po wielbicieli książek Fantazy. Zatem, mamy możliwość kierować drużyny futbolowe i to najlepsze na świecie, można również potańczyć czy powalczyć jako komandos. Unowocześnił się także sposób sterowania grą.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie interesujące wiadomości. One również są emocjonujące.

Tradycyjne dżojstiki zastąpiono kontrolerem ruchu. Oczywiste jest, że produkuje się wiele typów tychże urządzeń. Prawie wszystkich tych maszyn nie da się uaktualnić, zatem każdy nowy soft oznacza nowe urządzenie. Na kontynencie europejskim wartość rynku gier na konsole oblicza się na czterdziestu miliardów Euro w 2014 roku, co równa się 170,4 mld PLN.

Segment ten bardzo szybko rośnie. Prognozuje się, że w następnym roku wzrośnie aż o 40 procent, czyli przekroczy 60 mld Euro. Poszerzył się też krąg użytkowników. Co zadziwiające, dużą część z nich stanowią dojrzali ludzie, panie po trzydziestce i panowie w wieku ok. 40 lat. W Rzeczypospolitej rynek ten wynosi ok. 320 mln. Euro. Aktualnie trendy są konsole firmy Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola może zrobić graczom zdjęcia z których można później się pośmiać, może uczyć nas tańczyć, pomaga ćwiczyć. Jest możliwość bawić się z towarzyszem.