Jakim sposobem przygotować dziecko do szkoły?

przez | 9 lipca 2021
Gdy nasza pociecha zaczyna naukę, musimy je zaopatrzyć w wiele koniecznych przedmiotów, które będą służyły przez cały rok szkolny. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Jeśli chodzi o artykuły papiernicze Gliwice zapewniają naprawdę duży wybór, podobnie jak w kwestii innych szkolnych niezbędników. Musimy pamiętać, że podczas zakupów nie powinniśmy kierować się jedynie estetyką, kolorystyką oraz ceną.

artykuły biurowe

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym z zakupów dla dziecka, które staje się uczniem, jest wygodny tornister, który nie tylko ma być ładny, lecz musi stabilizować plecy dziecka i nawet przy dużym obciążeniu, nie powodować problemów z kręgosłupem, które mogą odbić się w przyszłości różnymi schorzeniami. Dzieci upierają się zazwyczaj przy plecakach z bohaterami bajek, kreskówek lub filmów. Rodzice muszą jednak sprawdzić, czy taki tornister ma szelki, które nie wżynają się w ramiona, czy jest opcja ich regulowania i dostosowania do wzrostu dziecka. Tornister powinien być usztywniony, a w obszarze wygięcia kręgosłupa, posiadać wybrzuszenie, które pozwoli mu się dopasować do pleców dziecka. Przy zakupie powinniśmy też zwrócić uwagę na wagę plecaka. Ponieważ uczeń będzie nosił w nim mnóstwo przedmiotów, waga plecaka musi być jak najmniejsza, by odjąć dziecku niepotrzebnie dźwiganych zbędnych kilogramów. Na wyposażeniu plecaka powinny się znaleźć odblaski, przegródki i kieszonki, które pomogą dziecku posegregować rzeczy. Dla komfortu dziecka, plecak może być również skonstruowany na zasadzie walizki na kółkach. Umożliwi to odciążenie kręgosłupa. Równie ważne jak wybór odpowiedniego plecaka, jest kupienie krzesła, na którym dziecko będzie siedziało odrabiając zadania domowe oraz dobór odpowiedniego stolika. Tutaj możemy liczyć na wskazówki lekarza ortopedy i specjalistów w sklepach meblowych.

przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dobrze jest zadbać o to, aby dziecko mogło swobodnie rozłożyć swoje zeszyty, książki, czy kredki na wygodnym i przestronnym biurku, do którego siądzie na krześle, które zapewni wygodę podczas nauki i zabawy. Dobrze dobrane krzesło powinno odciążać kręgosłup oraz podpierać plecy, jak i za pomocą podłokietników także ręce. Tym sposobem ciężar ciała rozkłada się równomiernie, nie powodując bólów pleców. Oparcie krzesła powinno uwzględniać naturalną postawę ciała i wygięcia kręgosłupa. Dobrze jest, by krzesło miało obrotowe siedzisko, a nóżki były na kółkach, co zapewni dziecku swobodne obroty swobodę ruchów. Dodatkowym wyposażeniem krzesła dziecka może być zagłówek. Jeśli chodzi o wszelkie przybory takie jak zeszyty i bloki rysunkowe, znajdziemy je pod hasłem “artykuły papiernicze Gliwice”.