Czy aby gra na konsolę to odpowiedni pomysł na upominek komunijny?

przez | 23 października 2021
Jednym z kluczowych chwil twojego dziecka jest bezspornie dzień przyjęcia pierwszej komunii świętej. Jest to moment ogromnej radości i wielu doznań, jednak bardzo często nasz maluch nie do końca rozumie, jak przełomowy jest ten dzień. Doświadczenia duchowe nierzadko przysłania cała otoczka tej świętej i głębokiej chwili. Nasze dziecko ma świadomość, że w tym dniu zjeżdżają się cała rodzina i serdeczni przyjaciele, mama przygotowuje wystawną ucztę, a co istotne od każdego otrzyma prezent, materialny lub rzeczowy. Te ostatnie elementy na pewno biorą górę nad sprawami duchowymi. Z jednej strony nie można nikogo obwiniać, naturalne jest, że mając 8-9 lat w najważniejsza jest przede wszystkim zabawa. Pozostając przy zagadnieniu przyjemności i podarunków należy przeanalizować co sprawi największą satysfakcję naszemu maluchowi.

gra Dead Island 2

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu w dobie, kiedy nie każdegobyło na wszystko stać, upominki przekazywane z okazji omawianej okoliczności były znacznie bardziej wartościowe i wyjątkowe, ponieważ każdy maluch cieszył się, że dostał wymarzony, długo oczekiwany prezent.

grając na konsoli

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej cenione w tamtych czasach były między innymi: rower, srebrny medalik, magnetofon, deskorolka, ciekawa książka czy zegarek. Jednak z postępem czasu preferencje dzieci się rozwinęły, a ich oczekiwania i świadomość znacznie się poszerzyły. Dzisiaj już nie wystarczy niewielki podarunek lecz prezent najnowszej technologii. Ponoć obecnie najpopularniejszym podarunkiem są różnego rodzaju konsole do gier. Wiele osób, odnosi się do ich zakupu bardzo sceptycznie jednak w pierwszej kolejności warto się im dokładnie przyjrzeć i zaznajomić z ich innowacyjną techniką.

Czyżbyś miał ochotę dostać więcej newsów na ów intrygujący temat? Potrzebujesz szczegółów? Zatem kliknij, zobacz, sprawdź – nowe artykuły oczekują na Ciebie.

Wyróżniamy dwa rodzaje tych urządzeń. W sprzedaży są konsole stacjonarne, czyli takie, które podłącza się do komputera a także konsole przenośne umożliwiające zabawę w dowolnych miejscach.

Do najbardziej znanych odmian zaliczamy na przykład: Xbox one, Play Station, Play Station 3, Play Station Portable PSP. Pomimo niezbyt niskiej ceny wyróżnia je wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim ich użytkowanie nie wymaga dużych kompetencji oraz fachowej wiedzy. Następnym plusem jest to, że doskonała zabawa możliwa jest w dowolnym miejscu i zaangażować do tego celu możemy wielu własnych przyjaciół. Jednak do wyrafinowanej zabawy potrzebne są właściwe gry, które dostępne są na rynku w nieskończonej ilości. znacznym powodzeniem cieszą się gry wojenne i przygodowe, takie jak: przeczytaj na ten temat, Call of Duty, Batman, Assassin’s Creed czy Battlefield. Ja sam lubię takie gry jak .

Jest coś także dla osób, które uwielbiają się bać i pragną stać się głównym bohaterem horroru, dla takich osobników idealnie sprawdzą się gry: Alma, Dead Island, Murdered oraz Deadly Premonition. Jednak konsole wykorzystać można również w celach kondycyjnych. To także niebanalna zabawa dla osób, które bez wychodzenia z domu pragną utrzymać idealną sylwetkę. Wystarczy jedynie nabyć grę Dacerstar Party, Get Fit With Melani B lub Kinect Sport, a świetna zabawa gwarantowana.