W jaki sposób powinny wyglądać odpowiednie przygotowania zawodników na zawody triathlonowe.

przez | 8 lipca 2022
Triathlon od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, bardzo dobrze można to zobaczyć po ilości zawodów, jakie są organizowane w sezonie. Dzisiaj liczących się imprez jest już blisko sto, a bez przerwy pojawiają się nowe, i na wszystkich można zobaczyć sporo zawodników. W zawodach triathlonowych startują ciężko trenujący zawodnicy, nastawieni głównie na zwycięstwo, jak również normalni ludzie, dla jakich sukcesem jest ukończenie zawodów i pokonanie własnych słabości.

Część osób potraktuje to jako jednorazowy występ, dla innych stanie się wstępem do kolejnych zawodów i ciężkiego trenowania.

pływanie to jedna z części Thriatlonu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrą sprawą jest w triathlonie to, że zawody są organizowane na kilku różnych dystansach. Osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę mogą wystąpić w najkrótszym, a jeżeli ich możliwości będą pozwalać, to po jakimś czasie spróbować swoich sił na nieco dłuższych dystansach. Lecz nawet na te najkrótsze dystanse nie można pójść tak po prostu, bez żadnych przygotowań – następna strona o szkole pływania. Konieczny jest odpowiedni trening, przygotowujący organizm na spory wysiłek i pozwalający na w miarę bezpieczne ukończenie wyścigu.Ponieważ triathlon składa się z trzech całkowicie innych dyscyplin sportowych, to tego trening będzie dość różnorodny. Oczywiście podstawą dla osób zaczynających treningi jest dokładne ułożenie planu treningowego i w miarę dokładne się jego trzymanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .

Należy skorzystać przy tym z pomocy profesjonalnego trenera, żeby uniknąć mogących się pojawić błędów.

kolarstwo w thriatlonie

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zaplanowany triathlon trening (Zobacz studio ems) powinien obejmować wszystkie trzy dyscypliny w różnych obszarach, to znaczy szybkość, wytrzymałość i technikę. Tylko całościowe ćwiczenia pozwolą na przygotowanie w taki sposób mięśni, że zakończenie zawodów będzie przyjemnością, a nie strasznym wysiłkiem. W odpowiednio rozplanowanym treningu nie może także zabraknąć miejsca na typowe ćwiczenia na siłę, co prawda wielu zawodników nie przepada za nimi, ale doskonale wzmacniają one mięśnie które pracują przy pływaniu, bieganiu albo jeździe na rowerze. Pełnią również ważną rolę ochronną przed niektórymi kontuzjami, jeżeli więc tylko będzie taka możliwość, to nie należy się przed nimi bronić.