Jak uczyć się języka obcego?

przez | 29 listopada 2022
Mózg ludzki jest zdolny do nauki języka obcego praktycznie w każdym wieku. Dzieci uczą się odmiennie niż dorośli jednakże od faktycznego sukcesu nauki zależy mnóstwo różnorodnych czynników.

zobacz to

Autor: Jim Lukach
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób skutecznie nauczyć się języka ?
Sądzę, iż zyski wypływające z nauki obcych języków są tak oczywiste, iż nie będzie potrzeby ich wyszczególniać. Należy z kolei zastanowić się, jak sprawić, ażeby nauka obcego języka była przyjemna i skuteczna. W nauce języka obcego warto aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za przeróżne czynności, aby nauka języka była bardziej efektywna. Należy „bombardować” się językiem , zmuszając organizm do wykorzystywania wszelkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w obcym języku spoglądając na tekst piosenki, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania a także wiersze w konkretnym języku. Mnóstwo satysfakcji a także motywacji daje świadomość, że choć fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie zrozumieć.

Nie jestem popleczniczką bezmyślnego powtarzania słów – jest to nużące jak też niewiele efektywne – najlepiej ćwiczyć słowa w kontekście, a więc czytać oraz robić mnóstwo ćwiczeń powiązanych ze słownictwem.

Najważniejsza wiadomość dla procesu uczenia się jest taka, że w cały przebieg przyswajania języka obcego oraz utrwalanie są zaangażowane rozmaite części mózgu, zaś im będzie więcej kanałów, którymi informacje do niego dochodzą, tym trwalsze będą ich ślady neuronowe w korze mózgowej, co po prostu znaczy długofalowe zapamiętanie fragmentów danego obcego języka. Obcego języka można uczyć się samemu lub w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa z pewnością odnajdziemy szkołę w sam raz dla siebie.