W jaki sposób znaleźć odpowiedni plecak szkolny dla swojego dziecka, najważniejsze aspekty przy wyborze.

przez | 16 sierpnia 2021
Końcówka wakacji to dla wielu rodziców okres dużych zakupów, w tym czasie przecież muszą oni zakupić dla swoich dzieci całą konieczną wyprawkę do szkoły. A do kupienia jest rzeczywiście sporo, bo sam zestaw książek to koszt co najmniej kilkuset złotych, a do tego dochodzą jeszcze różne zeszyty, długopisy, pióra i pozostałe przybory do pisania, malowania i rysowania.

uczniowie

Autor: Helen Doron
Źródło: Helen Doron
Nie można również nie pamiętać o worku na buty, kapciach no i rzecz jasna tornistrze, w jakim to wszystko dziecko będzie nosić. Na szczęście zakup nowego tornistra nie będzie w większości przypadków konieczny co roku, chyba że będzie on dla pierwszoklasisty albo dziecko na tyle zniszczy poprzedni, że jednak trzeba będzie go wymienić na nowy- strona. Dlatego też jednym z podstawowych kryteriów w czasie wybierania plecaka szkolnego powinna być jego wytrzymałość i solidność, jeżeli kupi się odpowiednio solidny, to bez większego problemu powinien wytrzymać kilka lat ciężkiego używania. A że uczniowie mają ogromne możliwości jeśli chodzi o rzeczy, które można z robić z plecakami w szkole, to raczej powinien to być rzeczywiście przemyślany wybór.

Lecz solidność to tylko jedno z wielu kryteriów, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu.

Poczytaj więcej pomocnych wskazówek (http://www.pomocpsychologa.pl/) pokrewnego wpisu – są w tamtym miejscu zamieszczone niesamowicie pożyteczne dane, które na pewno docenisz w praktyce.

Niestety plecaki szkolne często są bardzo przeciążone, bo liczba książek, zeszytów i innych akcesoriów jest tak duża, że ciężar plecaka znacznie może przekroczyć zalecaną przez lekarzy jako bezpieczną dla młodych ludzi. Dlatego też istotne jest, aby tornister był jak najlżejszy, zaleca się żeby jego waga nie przekraczała półtora kilo. Musi też posiadać odpowiednio sztywny, ukształtowany anatomicznie tył, dzięki temu podczas użytkowania go uniknie się kłopotów z plecami u uczniów- najnowszy wpis.

Warto również zwrócić uwagę na szelki, powinny one mieć możliwość regulacji i być wystarczająco miękkie is szerokie. Bardzo dobrym pomysłem, jaki od niedawna zdobywa bardzo dużą popularność, są plecaki szkolne na kółkach. Dzięki kółkom nie trzeba ich ich cały czas nosić na plecach, a można zwyczajnie przejechać nimi z miejsca na miejsce, są dzięki temu dużo praktyczniejsze do używania.