Profesjonalne studio muzyczne we własnym domu

przez | 7 listopada 2022
Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak niedostępne jak kiedyś. W poniższym tekście przedłożymy Ci najprostszy metodę na stworzenie kompletnego systemu produkcyjno – nagraniowego który bezbłędnie sprawdzi się zarówno podczas rejestracji dźwięku jak i późniejszej obróbki czy też produkcji muzyki

Podstawą do pracy w dobrym studiu muzycznym będzie laptop urządzony w odpowiednie oprogramowanie, to do niego będziemy podłączać kolejny akcesoria, także aż do niego będzie trafiał dźwięk nad którym nadal będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych laptopów ze średniej półki wyposażonych w spore dyski, mocne, wielordzeniowe procesory oraz odpowiednią ilość pamięci są w stanie z powodzeniem pomóc nam w charakterze stacje robocze.
Kiedy podejmiemy decyzję z jakiego oprogramowania będziemy korzystać

własne studio nagraniowe

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com

, przyjdzie pora aby wyposażyć się w odpowiedni oprzyrządowanie. Zaczniemy od interfejsu dźwięku – inaczej mówiąc karty dźwiękowej sporządzonej do rejestracji audio i pracy nad nim. Jeśli mamy natychmiast połączenie to należy wyposażyć się w urządzenia za pomocą których będziemy do niego wprowadzać audio.

Podstawowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] akustyczny oraz klawisze. Klawiaturę tak samo jak mikrofon wybieramy według naszych potrzeb. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na keyboardzie powinno się rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych oraz mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby odpowiednio modelować grę na pianinie. Skoro możemy już tworzyć i rejestrować to warto teraz rozważyć nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.

Bardzo ważnym elementem jest odsłuch w postaci dobrych głośników. Najlepszym wyborem będą odpowiednie monitory studyjne, czyli zestawy głośnikowe (gotowe miejsce do pracy uzyskasz w zlokalizowanym Bielsku-Białej studio szczecin studio tatuażu nagraniowym) które są zbudowane naumyślnie dla zapewnienia odpowiedniej jakości tonu który jest wytwarzany w taki sposób aby poszczególne amplitudy nie były koloryzowane. Oznacza to, że monitory studyjne nie będą grały tak „pięknie” jak kolumny od wieży ale dzięki temu będą grały liniowo dzięki temu dźwięk który na nich stworzymy będzie dobiegał tak samo, niezależnie od warunków w jakich potem będzie odtwarzany.