Akcesoria do gier planszowych

przez | 5 kwietnia 2022
W obecnych czasach gry planszowe są zaprojektowane nie jedynie dla dzieci, ale mogą również dorosłym zapewnić ciekawą, angażującą jak również interesującą rozrywkę. Są to przykładowo gry logiczne oraz strategiczne, lecz nie tylko – do jednych z najpowszechniejszych należą gry fabularne (RPG). „Erpegi” pozwalają na wcielenie się w poszczególną postać i funkcjonowanie jej po fikcyjnym świecie.

gry planszowe
Często są inspirowane konkretnymi dziełami literackimi a, także filmowymi, istnieją również jako warianty już uprzednio istniejących gier na komputer. Poszczególna partia jest w stanie być silnie wciągająca ze względu na interesującą fabułę konkretnej gry fabularne RPG – przeważnie jedna gra trwa od 3 do 5 godzin. Oprócz „erpegów” mocno popularne są w dzisiejszych czasach gry planszowe bitewne.

Większość bardziej rozwiniętych gier planszowych wymaga dobrych akcesoriów, jakich brak może znacznie utrudniać, a nawet uniemożliwiać rozgrywkę. W przypadku gier fabularnych są to chociażby scenariusze fabuł – bez rozbudowanego świata możliwość graczy są dosyć ograniczone, a gra aktywnie jest w stanie się znużyć. Nieocenione są również właściwe kostki. Do typowej gry fabularnej nie wystarczy tradycyjna sześcioboczna kostka – tego rodzaju gry mają pewne losowe elementy. Zwykle wykorzystane są kostki dziesięciościenne, ale są osiągalne również czteroboczne, dwudziestoboczne jak również sześciościenne. Popularnie stosowane skróty typu k10 czy k6 to właśnie oznaczenia różnych typów kostek do gier. Istnieją też tzw. kostki procentowe – jest to para dwóch kostek dziesięciobocznych, z których jedna pokazuje liczbę dziesiątek, a druga jedności – dzięki temu da się wylosować konkretny procent w razie lodowego wydarzenia. Czasem kostki tego rodzaju przydają się przy wybranych fabularnych grach karcianych. Najnowsze dodatki do planszówek planszowych są najczęściej doskonałe do marketu za znakomitą cenę, dlatego nie stanowią dla gracza wielkiego wydatku.

Gry planszowe bitewne z oczywistych powodów wymagają nieznacznie odmiennych akcesoriów. Są to głównie modele jak również figurki, ale również elementy krajobrazowe – w zależności od estetyki danej gry mogą to być dla przykładu lasy, zamki, pojazdy wojskowe czy schrony. Światem gier bitewnych może być średniowiecze lub fantasy, lecz również kosmos, rzeczywistość drugiej wojny światowej czy wojen angielsko-hiszpańskich. Gry planszowe bitewne mają charakterystyczną rozgrywkę – poszczególna jednostka, oznaczona przykładowo figurką, ma odmienną prędkość poruszania się oraz zadawane ciosy, niż inna.

Czy w kontekście prezentowanej kwestii masz więcej pytań? (https://lemans.pl/dla-grup/) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze!

Dlatego jest tak ważne, by w czasie gry mieć pełen komplet akcesoriów. W razie ogromu gier tego typu kostki wielościenne również okazują się wskazane – w najsłynniejszych grach gatunku nie brakuje również wydarzeń losowych.