Nowe oblicze technologii HD

przez | 10 listopada 2022
Miłośnicy uwieczniania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się produktu dedykowanego właśnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają najwyższe kryterium przydatności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają znakomitą jakością filmów i zdjęć w różnych rozdzielczościach i w jakości istotnie przewyższającej dotychczasowy standard FullHD.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Kamera GoPro Hero3 jest godziwą spadkobierczynią modelu Hero2. Posiada obiektyw składający się z 6 komponentów, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością opcjonalnego ustawienia pola widzenia kamery proponuje operatorowi nagrywanie filmów z rozmaitych perspektyw i pod odmiennym kątem. GoPro Hero3 mimo wielu innowacyjnych funkcji jest mniejsza, lżejsza i bardziej wydajna od poprzedniczki. Na rynku jest do wyboru w trzech wersjach: White, Silver i Black Edition.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do identycznie interesujących postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę przycisk rop i oglądaj to, na co masz ochotę.

Wszystkie mają wmontowany innowacyjny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Ponadto, sprzęt daje możliwość filmowania w jakości FullHD. Najlepiej wyposażona z serii – seria Black Edition zachwyca funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – kamera rejestruje dwukrotnie więcej szczegółów aniżeli w teraz wykorzystywanym standardzie FullHD – jak i efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niższych rozdzielczościach .

Kamery cyfrowe GoPro mogą się także pochwalić wytrzymałą i wodoodporną obudową, która pozwala na filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do sześćdziesięciu metrów pod wodą. Pojedynczy model ma ułożone komfortowe przyciski, które zadowolą fascynatów sportów zimowych, bo będą mogli je obsłużyć nawet w rękawiczkach. Dodatkowo, sportowe kamery GoPro są zaprojektowane tak, by do maksimum ograniczać szumy wiatru izagwarantować fotografującemu niezrównaną jakość dźwięku.

Czym jeszcze odróżnia się seria Hero3 na tle poprzednich modeli GoPro? Z użytecznych nowinek warto powiedzieć o funkcji WiFi, która zapewnia bezprzewodowe wysyłanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS lub Android. Poza tym, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o łącznej pojemności do 64GB. Wbudowane w kamerę wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów przez odbiornik telewizyjny bez pomocy komputera.

Producent zadbał także o najbogatszy na rynku zestaw akcesoriów do mocowania sprzętu na wielu powierzchniach. W ofercie znajdują się, m.in.: mocowanie na kask wentylowany, zaczep na kask pełny, zaczep na głowę, uchwyt na klatkę piersiową i przyssawki do szyby, odporne nawet przy prędkości 240km/h! Poza tym, dostępne są również: wyświetlacz bądź wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), bo będzie wznosiła się na wodzie.

Kamery cyfrowe Go Pro Hero to doskonały sprzęt dla doświadczonych klientów. Najdroższa z opisywanych – GoPro Hero Black Edition już została prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z produktami tej samej klasy i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odbiorców. I nic w tym niecodziennego, bo ma do dyspozycji naprawdę sporo przydatnych funkcji. Dzięki niej możliwe staje się nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz rejestrowanie obrazów i filmów z szybkością trzydziestu klatek na sekundę. Kamery Hero3 to całkiem nowe oblicze filmowania i następny krok w kierunku realizowania wymagań fotografujących.