Jak znaleźć dobre produkcje filmowe?

przez | 24 lipca 2021
Przy teraźniejszej znacznej liczbie różnorodnych filmów, kanałów telewizyjnych i kin, znalezienie najbardziej odpowiedniej opcji sprawia trudności. W zależności od potrzeb i gustu ludzie zwracają się do rozmaitych źródeł. Czasami niestety znajduje się coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

sala kinowa

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Komedie okazują się nieśmieszne, a horrory nie przerażają. W jakich źródłach więc szukać profesjonalnej i zadowalającej wiedzy na temat filmów?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacje
Przede wszystkim dobrze jest zasięgnąć rady dobrych znajomych. Jeśli oglądali dany film, mogą nas do niego zachęcić lub też nie, a także w razie potrzeby zrelacjonować o czym był. Następnym sposobem, ogromnie powszechnym, jest wyszukanie w na stronach internetowych. recenzje filmowe w Internecie są na różnym poziomie, w zależności od strony internetowej, na której się znajdują. Z pewnością jest ich wiele, co może dać wyraźniejszy ogląd. Oprócz tego na portalach poświęconych tematyce filmowej użytkownicy mogą oceniać, np. filmy z powietrza – oto najlepsze przykłady. Taka średnia ocen oraz tworzone według niej rankingi również są jakimś wyznacznikiem, podobnie jak zorganizowane działy według gatunków, czyli osobno filmy sensacyjne, dreszczowce i tak dalej.

Recenzje można znaleźć również w gazetach, a także w czasopismach, także tych zajmujących się tematyką filmową. dobrą wskazówką jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla czytelników danej pozycji, będzie to duża wskazówka.

Nagrody, festiwale, trailery
Następną wskazówką dla poszukujących mogą być nagrody wygrane przez daną produkcję, jeśli takie były. Jeżeli kogoś interesują filmy akcji, może poszukać informacji o nagrodach przyznanych w tej kategorii i w ten sposób znaleźć idealną pozycję.

Innym sposobem jest uczestnictwo w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to festiwale ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące tylko filmy przygodowe), lub [gopro hero 8 black] też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do obejrzenia filmu może być jego trailer pokazany przed inną produkcją. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam również można spotkać zapowiedzi kinowe, a także programy poświęcone kinu. Na kanałach wyłącznie dla dzieci puszczane są filmy dla dzieci, a także zwiastuny nowości kinowych z tego typu.