Plany zorganizowania odkrywki w Miejskiej Górce i protest mieszkańców

Stosunkowo nagminnie słyszy się o tym, jak na wybranym obszarze planuje się stworzyć kopalnię, autostradę czy inny tego rodzaju obiekt, a zamieszkali na tym terenie się sprzeciwiają przeciwni|są. Sprzeciw ten zazwyczaj jest całkiem uzasadniony, choć inwestorzy także posiadają ważne argumenty.
kopalnia odkrywkowa
Twórca artykułu: James St. John
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przykładem tego typu jest dzisiejsza sytuacja w jednej z gmin w Wielkopolsce. Planuje się tam budowę kopalni odkrywkowej, wykryto bowiem, że na tym obszarze znajdują się pokłady węgla brunatnego. Występuje jednak duża liczba argumentów przeciw powstaniu takiej kopalni. Powody te są źródłem dla protestu wywołanego przez ludzi mieszkających w okolicznych miejscowościach. W ramach tego sporządzane są przykładowo strony internetowe i w mediach społecznościowych, w których przedstawia się argumenty przeciw powstaniu kopalni, jak również zaprasza ludzi do uczestnictwa.

Kłopoty dla zamieszkałych ludzi

Różne informacje

Jeżeli chcemy wykorzystać wodę deszczową wtedy na pewno przyda nam się zbiornik na wodę 1000 l.

Zbiornik wody
Twórca artykułu: haru__q
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę ogromnie spory nacisk położony jest na ekologię i na dbanie o otoczenie przyrodnicze. To bardzo odpowiednio, bo jak bezbłędnie wiemy jest mnóstwo takich szczegółów, które w naturze nie mogą pojawić się ponownie i ich wykorzystanie spowoduje, że przyszłym pokoleniom zwyczajnie ich zabraknie, co może być wyjątkowo sporym problemem.


kopalnia
Twórca artykułu: James St. John
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla mieszkańców gminy Miejska Górka (www.stopkopalni.pl) budowa kopani stałaby się na pewno źródłem dużej liczby kłopotów. Przede wszystkim obiekt tego rodzaju zajmować ma bardzo dużą powierzchnię, co staje się przyczyną do wypędzenia mieszkańców z kilku wiosek i zlikwidowania ich. Protestujący mieszkańcy zaznaczają także, że funkcjonująca kopania jest źródłem zanieczyszczeń powietrza i wody, co negatywnie odbiłoby się na zdrowiu ludzi mieszkających w pobliżu. Oprócz tego zwracają również uwagę na hałas, jaki taka kopalnia generuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.