Doskonałe miejsce na wypoczynek w naszym kraju – Bieszczady

przez | 10 listopada 2021
Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Budowane są przez dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, leży na terytorium aż trzech krajów. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z tych gór znajdujących się na obszarze naszego kraju, które nadzwyczaj chętnie odwiedza mnóstwo turystów.

Bieszczady należą do najmniej zaludnionych polskich gór. Są to jedne z ładniejszych gór licznie odwiedzane przez rzesze turystów. Największą ilość osób można spotkać na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – na Tarnicę. Bardzo dobrą bazą wypadową dla wędrówek jest niewielka osada, Wołosate. Spora część turystów na dłużej decyduje się zatrzymać jednak w Ustrzykach Górnych, w których szybciej można znaleźć noclegi w Bieszczadach – .

Na decydujących się tu wypoczywać turystów czekają głównie pola namiotowe, hotele i małe pensjonaty. W Wołosatym miejsc , w których można się zatrzymać jest odrobinę mniej. Szlak niebieski, który wiedzie na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest przez większą liczbę turystów niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko trafi się nam dobra pogoda, to trud trwającej aż trzy godziny wspinaczki bez wątpienia wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Noclegi w Bieszczadach znaleźć można nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z kultowych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie znajdziemy w nim niewielkich nawet wygód, są jednak turyści, którzy chcą koniecznie się w nim zatrzymać.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Baza noclegowa nie jest już tak mała jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz liczniej przybywających turystów czekają kwatery Bieszczady („). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort staje się wyraźnie wyższy.

Gdy uznasz, że użyteczne byłyby uzupełniające artykuły na prezentowany temat, to kliknij tutaj i zobacz ponadto pozostałe wiadomości (https://hamsterpolska.pl/projektowanie/).

Kwatery w Bieszczadach najłatwiej jest znaleźć oczywiście w najbardziej popularnych miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każda z tych miejscowości może być bazą wypadową na wędrówki po cieszących się ogromną popularnością bieszczadzkich połoninach.

Zapewniamy Ci bezpłatny dostęp (https://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) do nowych niebywale interesujących wpisów, które umieściliśmy na innej stronie. Należy tylko wejść w ten link.

Najwięcej turystów decyduje się na wędrówki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są atrakcyjne nie tylko w lecie, ale także w zimie. Każdego roku przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach czy snowboardzie. Bieszczady to bez najmniejszych wątpliwości jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego kraju, który oferuje przybywającym tu turystom mnóstwo atrakcji.