Doskonałe miejsce na wypoczynek w naszym kraju – Bieszczady

przez | 9 lipca 2021
Bieszczady są częścią Beskidów Wschodnich. Budowane są przez dwa pasma, z których jedno, Bieszczady Zachodnie, leży na terytorium aż trzech krajów. Jednym z tych krajów jest Polska. Jest to jedno z tych gór znajdujących się na obszarze naszego kraju, które nadzwyczaj chętnie odwiedza mnóstwo turystów.

Bieszczady należą do najmniej zaludnionych polskich gór. Są to jedne z ładniejszych gór licznie odwiedzane przez rzesze turystów. Największą ilość osób można spotkać na szlaku prowadzącym na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – na Tarnicę. Bardzo dobrą bazą wypadową dla wędrówek jest niewielka osada, Wołosate. Spora część turystów na dłużej decyduje się zatrzymać jednak w Ustrzykach Górnych, w których szybciej można znaleźć noclegi w Bieszczadach – .

Na decydujących się tu wypoczywać turystów czekają głównie pola namiotowe, hotele i małe pensjonaty. W Wołosatym miejsc , w których można się zatrzymać jest odrobinę mniej. Szlak niebieski, który wiedzie na Tarnicę ma jednak najkrótszą długość, stąd wybierany jest przez większą liczbę turystów niż czerwony z Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko trafi się nam dobra pogoda, to trud trwającej aż trzy godziny wspinaczki bez wątpienia wynagrodzą nam wspaniałe widoki. Noclegi w Bieszczadach znaleźć można nie tylko w pensjonatach czy hotelach. Jednym z kultowych miejsc jest schronisko Chatka Puchatka. Nie znajdziemy w nim niewielkich nawet wygód, są jednak turyści, którzy chcą koniecznie się w nim zatrzymać.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Baza noclegowa nie jest już tak mała jak przeszło dwadzieścia lat temu. Na coraz liczniej przybywających turystów czekają kwatery Bieszczady („). Jest ich całkiem niemało, a ich komfort staje się wyraźnie wyższy.

Gdy uznasz, że użyteczne byłyby uzupełniające artykuły na prezentowany temat, to kliknij tutaj i zobacz ponadto pozostałe wiadomości (https://hamsterpolska.pl/projektowanie/).

Kwatery w Bieszczadach najłatwiej jest znaleźć oczywiście w najbardziej popularnych miejscowościach: w Ustrzykach Górnych, Myczkowcach, Polańczyku, Wetlinie. Każda z tych miejscowości może być bazą wypadową na wędrówki po cieszących się ogromną popularnością bieszczadzkich połoninach.

Najwięcej turystów decyduje się na wędrówki na Połoninę Wetlińską lub Caryńską. Bieszczady są atrakcyjne nie tylko w lecie, ale także w zimie. Każdego roku przybywa miejsc, w których można poszaleć na nartach czy snowboardzie. Bieszczady to bez najmniejszych wątpliwości jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego kraju, który oferuje przybywającym tu turystom mnóstwo atrakcji.