Wagi pocztowe:

przez | 11 grudnia 2021
Określanie wagi produktów jest wyjątkowo ważne na poczcie i w innych tego rodzaju miejscach. Paczuszkę czy list trzeba zważyć przed rozesłaniem. Jest to tak wyjątkowo ważne, bowiem w szeregu przypadkach od masy zależy zapłata za tego typu usługę. Dlatego w urzędach pocztowych i tym podobnych wagi pocztowe są niezbędnym sprzętem.

waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Sklep oferuje parę modeli takich urządzeń, wywodzących się od niezawodnych europejskich producentów. Różnią się one od siebie przykładowo patrząc się na rozmieszczenie miernika wagowego. Niektóre z nich są swoiście scalone z nim i kojarzą się z tradycyjną wagą platformową, w innych przypadkach miernik i szalka znajdują się osobno, połączone kablem lub przy pomocy słupka.

Wagi z mniejszym maksymalnym obciążeniem mają zastosowanie w określaniu masy listów oraz mniejszych paczek. Najbardziej rozpowszechniona jest tu waga listowa od AXIS. Posiada dwa wyświetlacze LCD, w tym jeden usytuowany został na słupku. Jej maksymalne obciążenie równa się 2000 g, a działka odczytowa d=e=1 g. Jej niewątpliwym atutem jest praca w jednym z dowolnych trybów: ważenie, dodawanie ważeń, obliczanie sztuk lub ważenie procentowe. Prócz tego wyposażona w nierdzewną szalkę.

Pracom z większymi przesyłkami dedykowana jest waga paczkowa AXIS z możliwością określania wagi produktów nawet do 75 kg.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze wpisy znajdziesz w następnym niebywale zajmującym artykule.

Jej działka odczytowa równa się d=50 g. Zaopatrzona w cztery czujniki tensometryczne, co daje pewność precyzyjnego i dokładnego ważenia. Całkowita budowa jest polakierowana, co dodaje jej wizualnie schludności i współczesności.

sklep wagi pocztowe proponuje też inne modele wag pocztowych firm OHAUS, AXIS a także KERN. Są one również bezawaryjne i wrażliwe.