Wolnym krokiem zbliża się zima – zastanów się, co będzie przydatne twojemu pojazdowi

przez | 9 lipca 2021
RP jest krajem, który ma szansę poszczycić się cudownymi 4 porami roku. Mamy i słońce, i deszcz, i śnieg. I na każdą ewentualność musimy być zawsze przygotowani. I tak, jak my potrzebujemy dobre buty, tak i nasze auta muszą mieć doskonałą przyczepność.Gdy w RP pojawia się zima i następują opady śniegu, nie powinno się jeździć autem na letnich oponach. To bardzo niebezpieczne.

opona i felga

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można także jeździć na starszych, startych oponach, które najzwyczajniej w świecie nie mają dobrej przyczepności. W ten sposób wytwarza się zagrożenie i sobie, jak i innym uczestnikom ruchu. Już z początkiem jesieni warto zacząć myśleć o zakupie nowych opon na zimę. Rzecz oczywista jest ich wiele, trzeba jednak wcześniej zapoznać się z oferowanymi na rynku modelami i wybrać ten, który jest najlepszy. Ostatnimi czasy we wszelkich rankingach bardzo dobrze miewają się opony Continental. Ich jakość uznają i sprzedawcy, i kierowcy.

Opony Continental są jednymi z najlepszych na świecie (występują w wersjach i letnich, i zimowych – co istotne, obie są również fantastycznie oceniane). Na zimę warto do nich kupić felgi stalowe. Dlaczego? Felgi stalowe mają większą trwałość niż aluminiowe i nie podlegają zniszczeniu się tak szybko (a śliskie drogie, muldy zmrożonego śniegu przy krawężnikach i dziurawe wyrwy na drogach wywołane złymi warunkami pogodowymi są częstymi przyczynami zniszczeń). Gdzie dobrze kupować opony? Pierwszym skojarzeniem, jakie się nasuwa, jest Sieć internetowa. Teraz to najszybsza metoda wszelakich wyszukiwań. http://www.hurtopony.pl/przemyslowe.html

Wystarczy usiąść przed laptopem, wstukać frazę ‘opony sklep’ i obejrzeć strony www, które się pojawiają. ‘Opony sklep’ pokaże także sklepy stacjonarne, które mieszczą się blisko naszego adresu zamieszkania. http://www.hurtopony.pl/ Można więc wcześniej wybrać się do tego typu punktu i dokładnie zobaczyć rodzaj opony, który nas interesuje. Zakup w sklepie www jest równie łatwe. Fotografie idealnie przedstawiają oponę i wielkość bieżnika (można wszak kupować używane, ale będące w bardzo dobrym stanie, opony), a szczegółowy opis sprawi, iż ani jeden kierowca się nie pomyli.