Jakie gry cenią Polacy? Poznaj ranking planszówek

przez | 9 lipca 2021
Dawno dawno temu pojawił się „Eurobiznes” – najpopularniejsza gra planszowa, dostępna w sklepach w wielu państwach europejskich. Obecnie gier planszowych jest tak dużo, że trudno je wszystkie zliczyć. Fakt faktem, świat gier jest dziś jedną z najbardziej znanych rodzajów rozrywki.

Gra planszowa Monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno obecnie poznać nastolatka, który nie miałby żadnego doświadczenia z grami. Niemal każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden lub 2 tytuły gier, w jakie jeszcze gra albo grał jeszcze niedawno. Jeśli nie gra w gry komputerowe, zna prawdopodobnie dużo planszówek, w które grają już nie tylko młodzi. W ogóle mówiąc o grach, dawniej były one kojarzone w dużej mierze z dziećmi.Obecnie gra coraz więcej starszych ludzi. Rano ubierają się na sztywno w garnitury i ruszają do pracy, gdzie często pełnią role menadżerów, dyrektorów lub też prezesów firm. Zaś po pracy, w ramach relaksu, zamieniają się w małe dzieci, które w swoim świecie rozprawiają się ze smokami lub też innymi potworami, których zabicie pozwala na uratowanie świata.

Z myślą o graczach komputerowych ukazały się już wyspecjalizowane laptopy gamingowe, których producentami są uznane na rynku marki, takie jak na przykład: ASUS, Dell, HP czy Lenovo.

Jeśli zaintrygowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź opracowanie a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

To co najsilniej wyróżnia laptopy gamingowe, to jedne z najmocniejszych karty graficzne, bardzo często już czterordzeniowe procesory i mnóstwo pamięci RAM, która spełni dzisiejsze wymagania techniczne do coraz bardziej zaawansowanych technicznie gier, takich jak choćby „Wiedźmin 3”,” Dying Light”, „This War of Mine”,” The Vanishing of Ethan Carter”, bądź też „Layers of Fear”. Ich dodatkowym atutem jest między innymi: podświetlana klawiatura, bonusowe klawisze z możliwością ich programowania jak również wysokiej klasy głośniki. Zerkając z kolei na ranking gier planszowych, do najpopularniejszych należą: „Dobbie” „Magia i Miecz” a także nieśmiertelne „Monopoly”, w które grają już nie tylko nastolatkowie, ale również starsi.

Był sobie człowiek, gra planszowa

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK

W każdych mediach głoszą o tym, jak to gry uzależniają. Nieczęsto jednak mówią, jak gry łączą znajomych, rodziny, rozweselają, odstresowują od codziennych zmagań, a przy okazji często uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. W wielu sytuacjach poprawiają też nasz refleks, co wpływa na szybsze reakcje na codzień.