Co sprawia, że bardzo lubimy filmy?

przez | 30 sierpnia 2022
Trzeba nieco zastanowić się z jakich powodów ten człowiek, który nie bardzo przepada za oglądaniem filmów jest niecodzienny. Oczywiście kinematografia nie jest dla wszystkich, lecz jakoś się złożyło, że większość ludzi lubi obejrzeć co jakiś czas filmy dvd czy jakże ostatnimi czasy popularne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy produkcje TV to akurat były popularne już lata temu, ale dopiero takie produkcje jak The Sopranos bądź Six Feet Under sprawiły, że wreszcie telewizja już nie jest traktowana przez społeczeństwo jako wielce ubogi krewny świata filmu. Kiedyś popularni aktorzy wstydzili się grywać w serialach, dzisiaj to nie do pomyślenia.

No cóż, weźmy chociażby pod uwagę filmy dokumentalne: w wielu przypadkach ich podstawowym walorem jest edukacja, lecz są także te, które mamy okazję oglądać jak zwykły film. Na przykład Michael Moore kręci ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu osób są mądre, a oprócz tego mądre, wielce oddziałujące na USA, cały świat. Przecież gdy Moore tworzył produkcje obrażające George`a Busha Jr, robiono sporo, aby opóźnić o jakiś czas premierę filmu, bo zbliżały się wybory prezydenckie. Mało podziwiany teraz człowiek niby wybrał tak czy siak wybory, lecz tak czy siak solidny dokument bardzo oddziałuje na świat. A poza tym, wiedzy nigdy zbyt dużo. Jeśli mamy bezpłatną naukę, ciężko z niej nie korzystać, nieprawdaż?

Fajne filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź czego brakuje w Twojej kolekcji i zamów taniej: dokumenty w 3d) oglądamy jednakowoż głównie dla uniesień i rozrywki. W sumie nawet wspaniałe produkcje, klasyki kinowe na miarę Misia, Taksówkarza bądź Coś zasadniczo nie cechują się bardzo ambitnym poziomem. Tzn. to są bardzo ambitne produkcje, genialne pod niemalże wszystkimi względami, lecz jakby nie patrzeć jeśli poszukujemy większej głębi, to bardziej w księgarni, jakby nie patrzeć filmy bardziej umieją oddziaływać na nasze uczucie, tak się przynajmniej wydaje.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na omawiany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://defence24.pl/o-nas-) i odszukaj informacje tutaj.

Jeżeli jest inaczej, to autor tekstu szczerze prosi o wybaczenie.

No właśnie: w następnym artykule trzeba wyjaśnić dlaczego najlepsze filmy na DVD i 3d są uwielbiane przez większość miłośników filmu. Czy być może w przypadku takich filmów jak choćby Avatar nie powinniśmy już mówić o zwyczajnym przeroście tzw. formy nad treścią. Pewnie to całkowicie subiektywne, ale Avatar to tak czy siak arcydzieło.