Jak odmienić swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

przez | 9 lipca 2021
Dla wielu osób samochód stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wakacje. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.

Prace mające na celu zmianę wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tak zwanym tuningiem. Pojęcie to pochodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację albo strojenie. Wyróżnia się dwie grupytj. chiptuning wrocław mechaniczny optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez chociażby wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w kwestii podwozia – obniżenie zawieszenia, założenie alufelg.

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Może Cię również zainteresować – tuning seicento

Natomiast drugi dotyczy zmian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry czy podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów auta, lecz uzyskanie przyciągających efektów wizualnych w postaci na przykład montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wizerunek.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemal unikatowe. Części|Części stosowane do tuningu pojazdu najczęściej zakupuje się na rozmaitych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji.

Sprawdź szybko ten świeży tekst (http://www.sol-drogowa.pl/pl) – on z pewnością również Cię zaintryguje, ponieważ są w nim podobne informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Przykładowo wystarczy sprawdzić hasła takie jak “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, i pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu opcji tuningowania tego modelu. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę zwracają zwłaszcza gadżety tuningowe, takie jak np. folie na lampy, oświetlenie LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Powiązane artykuły: