Które kierunki dają zatrudnienie?

przez | 23 czerwca 2022
Czy studia są niezbędne do prowadzenia udanego życia, zwłaszcza zawodowego? Bez wątpienia nie! Można znaleźć sporo osób, które zasadniczo nie narzekają na swój los, a nie mają świetnego wykształcenia. Chociaż naturalnie tak czy siak studia są wielce potrzebne w typowym żywocie przeciętnego Polaka.

studia

Źródło: http://www.sxc.hu/
Według statystyk sytuacja jest taka, że posiadający wyższe wykształcenie dużo rzadziej siedzą na bezrobociu, a do tego ich pensje są lepsze. Wiadoma sprawa: to wyłącznie statystyka wedle której w istocie nie mam dwóch nóg, lecz młody człowiek, który poważnie zastanawia się nad pójściem na studia, a ogólnie nie jest fachowcem od projektowania grafiki, naprawy samochodów bądź budowania domów zasadniczo powinien pójść na studia.

Które szkoły wyższe są najsolidniejsze, najbardziej renomowane? Akurat w przypadku Polski należy wyróżnić dwa główne miasta, ośrodki akademickie: Warszawa i królewski Kraków. Choć oczywiście Wrocław albo Lublin także są istotnymi ośrodkami nauczania wyższego. Tak czy siak najważniejsze jest to by skrupulatnie się uczyć. W końcu możemy udać się na świetny uniwersytet, a tak czy siak tylko się po takowym ślizgać. Potem mega zdziwienie, że poziom CZĘŚCI pracowników jest poniżej europejskich standardów.http://cpsens.pl/ (sprawdź przykłady)Jednak to jasne, iż przydałoby się wybrać taki kierunek po którym zasadniczo nie będzie dużych kłopotów z pracą. Bezrobocie, również wśród wykształconej części społeczeństwa to na pewno poważny problem. Nierzadko osoba po studiach musi iść pracować w supermarkecie. Co prawda to typowa praca, ale byłoby fajnie gdyby najzwyczajniej w świecie była adresowana wyłącznie do tych gorzej wykształconych.

Sprawdź również kierunki : Kreator Edukacja

Takie kierunki studiów jak psychologia albo komunikacja społeczna wcale nie są niewskazane. Jeśli sądzimy, że pragniemy odpowiedniej komunikować się z resztą społeczeństwa – droga wolna. Jednak jeżeli ktoś jest ścisłowcem w żadnym razie nie może obawiać się pójścia na politechnikę. Standard nauczania w naszych politechnikach jest odpowiedni, trudno zaliczyć niezbędne egzaminy, ale potem są dużo mniejsze problemy z poszukiwaniem zatrudnienia. Zatem pójdźmy na studia, lecz nie sądźmy, że spowodują one, iż na zawsze wyzbędziemy się problemów z finansami.