Wojsko na wybiegu

przez | 9 lipca 2021
Moda na militaria od dłuższego czasu przeżywa renesans. Powodem tego jest fakt, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalności, a z rozmysłem łączone z ciuchami sportowymi powodują, że jest nam wygodnie i na luzie. Bez względu na nasze pokojowe usposobienie pobawmy się więc w wojnę, a przynajmniej w rewolucję w naszej szafie.

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, wykorzystywanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Decydenci wybrali jednak inny typ kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Kamuflujące połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś jest wykorzystywane przez wielkich projektantów mody. Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w wytwarzaniu tej odzieży, gdyż jest ona gwarantem jakości i świetnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale również do codziennego użytku.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne używane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają duże wzięcie również wśród cywili. Są zaimpregnowane teflonem, mają dużą liczbę wygodnych klapek i schowków, a profesjonalne taśmy pozwalają na dołączenie ładownic i kieszeni. Są wymarzone na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że mają zapalonych zwolenników. Uzupełnione o pasek pleciony z nylonowej taśmy są po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym militarny styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z typowym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są niezwykle lekkie, a zarazem piekielnie wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Być może dlatego noszą je ludzie w różnym wieku i o różnych poglądach.

Jest Ci niezbędne hiperłącze do serwisu (https://noor.pl/)? Namawiamy w takim razie, abyś nacisnął tutaj i wtedy przeniesiesz się do kolejnego wpisy pełnego szczegółów.

Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za prawdziwą.