Jakie gry komputerowe związane z historią będą najlepsze?

Mówi się, że współcześnie gry komputerowe są do tego stopnia popularne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Trwają nieustanne dyskusje o tym, czy granie jest szkodliwe i czy jest w stanie przynieść jakieś korzyści. Nagminnie podejmowany jest temat zbyt długotrwałego i częstego grania przez najmłodszych i młodzież i skutków z tym związanych. Poza negatywnymi skutkami pojawia się jednak całkiem dużo pozytywnych, które występują w zależności od rodzaju gier, który jest preferowany.
gra komputerowa
Twórca artykułu: Saiko Weiss
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W przypadku dużej liczby gier na przykład ćwiczony jest refleks i poprawia koncentracja. Z kolei całkiem specyficznym typem gier są takie, które w swojej treści nawiązują do wydarzeń historycznych. Takie gry starożytność czy pozostałe okresy historyczne przyjmują za tło rozgrywających się wydarzeń. Oczywiście w tym miejscu istotne jest, by wiernie oddana została prawda historyczna, przynajmniej do jakiegoś stopnia. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra ma charakter edukacyjny i może przynieść pozytywne skutki.


Różne informacje

Gry

gra Guitar Hero
Twórca artykułu: Digital Game Museum
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wiele dzieciaków dostaje gry. Nie jest istotna okazja, najważniejsze, że gra jest świeżutka i dopasowana do gry na najnowszej konsoli. Oczywiście wielu ludzi gra również w różnego typu gry na telefonach czy tabletach, lub po prostu na komputerach stacjonarnych. Jednak ostatnio niesamowicie popularne są konsole do gier. Tak, więc każdy dzieciak chciałby, żeby rodzice kupili mu taką zabawkę. Konsole są drogimi gadżetami, więc dziecko powinno sobie jakoś zasłużyć na taki podarek.


Gry online

W ostatnich latach wzrosło powodzenie tak zwanych gier online. Jak sama nazwa podpowiada, są to takie gry, do których potrzeba zazwyczaj tylko łącza z Internetem i posiadania przeglądarki internetowej. Powszechność ta wynika przede wszystkim z faktu, że gry tego rodzaju zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wysokich cen typowych gier ma wielkie znaczenie, w szczególności dla najmłodszych graczy, którzy nie posiadają własnych pieniędzy. Do gier tego typu także należą takie, których akcja rozgrywa się w poprzednich epokach. Przykładem może być taka gra jak Goblin Keeper.


Ważna jest przede wszystkim taktyka

gra na komputerze
Twórca artykułu: Southbank Centre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dużo gier, niezależnie od tego czy są to tytuły osadzone w historii, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje reguły opierają przede wszystkim na logicznym myśleniu i taktyce. Ich powtarzającym się elementem jest na przykład tworzenie armii czy konstruowanie miast, co wymaga odpowiedzialnego zarządzania finansami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (link do opisu), akcja rozgrywa się w starożytności. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego typu stale rośnie.
18/06/22, 13:25:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.