Kupujemy lepszy komputer. Na co kierować uwagę

przez | 30 listopada 2021
Wybór komputerów dla twojej firmy to poważna decyzja. Odpowiedni wybór sprzętu decyduje o jakości i szybkości pracy firmy. No i oczywiście może mieć poważne konsekwencje dla jej budżetu. Dowiedz się na co kierować uwagę kupując laptop.

Komputer przenośny czy stacjonarny? Jak duży twardy dysk? Ile pamięci i jaki monitor? Z WiFi czy bez? Dobór komputera może nastręczyć wiele kłopotów. Warto się dobrze zastanowić za co warto dopłacić, z kolei za co nie należy przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą spowodować, iż kupimy drogi laptop ponad nasze potrzeby.

Obecnie oceń francuskie wino ten artykuł, który jest niezwykle ciekawy. Zrób to już teraz! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Nadmierna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań zwłaszcza, że to sprawunek na parę lat. Dlatego przede wszystkim laptopy w naszej organizacji muszą być dopasowane do zadań które realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, zaś inne do zwykłych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: laptop, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż przenośnych komputerów przekroczyła na pewno sprzedaż komputerów stacjonarnych. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to de facto mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki niemu wykonywać swoje zadania w mieszkaniu bądź w delegacji. Poza tym komputer przenośny zabiera zdecydowanie mniej miejsca. Ma też swoje ograniczenia. Praca przy nim jest w wyższym stopniu męcząca. Częściej ulega awariom, ma mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na szybsze jest dużo droższa. Z kolei stacjonarny komputer, taki, jak modele do pracy nad grafiką, umożliwia większy komfort pracy jak też łatwiej poddaje się aktualizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy komputer nie będzie przeznaczony do prac graficznych nie ma sensu wydawać przesadnie dużo gotówki na monitor o dużej przekątnej i dużej rozdzielczości. W przypadku laptopa starczy nam w zupełności matryca 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego powinniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego komputera. Im mocniejszy procesor tym w wyższym stopniu efektywny laptop. Jednakże nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy kreować zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard obecnie to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Jeśli idzie o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymogi stawiane komputerom szybko się zmieniają, więc pamięci nigdy za wiele. Ale oczywiście też nie trzeba przesadzać. Roztropny standard dzisiaj to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Rzecz jasna możemy komputer zamówić zdalnie wbijając w przeglądarkę zwrot: komputery sklep internetowy.