W jaki sposób zadbać o swój związek? A co jeśli sobie nie poradzimy? Jakie mogą nas czekać konsekwencje?

przez | 9 lipca 2021
Polska jest krajem w jakim z każdym rokiem zwiększa się liczba rozwodów. W tym względzie zaczynamy się coraz bardziej upodabniać do państw dobrze rozwiniętych. Tam przeciętny człowiek w okresie swojego życia zawiera dwa lub nawet trzy małżeństwa.

Psychologowie dosyć często poszukują przyczyn rozpadu długoletnich związków. Ze statystyk rozwodowych wynika, iż przyczyną rozstania najbardziej często są różnice charakterów, problemy finansowe oraz nałogi. Praktyka pokazuje jednakże, iż związki zdecydowanie najczęściej rozpadają się, jak wkradnie się rutyna. Początkowo jesteśmy dla siebie bardzo mili, troszczymy się o drugą stronę, zmieniamy swoje przyzwyczajenia, jesteśmy ze sobą dużo czasu. Później jednak początkowe zauroczenie jest coraz słabsze, a w jego miejsce zjawia się przywiązanie. Duża ilość par nie pamięta o tym, ażeby dbać o siebie wzajemnie. Jesteśmy zapędzeni, myślimy głównie o pracy, dzieciach oraz zarabianiu pieniędzy.

związek

Autor: Patrick Connelly
Źródło: http://www.flickr.com

W tej zaganianej codzienności często nie ma za bardzo czasu na szczerą rozmowę, okazanie sobie zainteresowania. Dużym błędem jest także to, iż często jedna osoba nie dba o siebie, a więc o swoją atrakcyjność fizyczną oraz intelektualną, a w takiej sytuacji już prosta droga do tego, aby partner zainteresował się inną osobą. By temperatura związku nie była coraz mniejsza należy zadbać o spędzanie czasu tylko we dwoje, zaskakiwać siebie, poważnie rozmawiać o uczuciach a co więcej dawać drugiej stronie wolny obszar na hobby i spotkania z innymi ludźmi.

W odmiennym razie możemy dotrzeć do punktu, w jakim zostanie już tylko rozstanie. Niestety, rozwody zdarzają się coraz bardziej często i nie można być przekonanym, że akurat nas to nie dotknie. Czasem pomimo wielu starań, najzwyczajniej w świecie mamy inne charaktery i jesteśmy jakby podatni na takie trudności. A jak dojdzie do takiej sytuacji to niestety, ale czekają nas trudności mające związek ze sprawą rozwodową, alimenty i tak dalej. Ażeby najszybciej i w miarę fachowo przeprowadzić rozwód należy zatrudnić najlepszego fachowca do takich zadań. Adwokat Warszawa Wola to świetny wybór, zapewnienie, że sprawa zakończy się prędko i bezboleśnie.