Sprawdź jak powstawały gry na komputer i na xboxa

przez | 27 kwietnia 2022
Ludzie od setek lat wszystko robili, żeby zapewnić sobie rozrywkę i zabawę. Rozpowszechnienie sprzętu komputerowego znacznie to ułatwiło, można wręcz powiedzieć że zrewolucjonizowało rozrywkowy rynek. Gry na starszych komputerach osobistych były bardzo proste, lecz szybki i dynamiczny wzrost szybkości sprzętu komputerowego spowodował, że również same gry się bardzo zmieniły. W sklepach pojawiać się zaczęły coraz mocniejsze karty graficzne, szybsze pamięci i większe dyski, a razem z tym komputerowe gry z bardzo efektowną i wydajną grafiką.

Biały pad do gier komputerowych

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek przenośnej rozrywki zrewolucjonizowało również zaprojektowanie specjalnych urządzeń do grania, czyli konsol. W którymś momencie ktoś wymyślił, że zamiast komputera PC, który nadawał się wprawdzie do wszystkich rzeczy, ale przez to miał sporo ograniczeń, do grania dużo lepiej będzie się nadawał dedykowany sprzęt. Mocny procesor, specjalnie zaprojektowany układ grafiki i możliwość przyłączenia do dowolnego sprzętu telewizyjnego sprawiły, że konsole uzyskały ogromną popularność pośród graczy i utrzymuje się ona do dnia dzisiejszego.

Konsole wyrosły na dużych konkurentów zwykłych komputerów, i dość szybko(zobacz sushi toruń) dostrzegli to również wytwórcy gier. Wszystkie ważniejsze tytuły zaczęto wydawać na tradycyjne|komputery, lecz jednocześnie w sklepach pojawiały się te same gry na konsolę i na pozostałe konsole. Inaczej być nie mogło, ponieważ konsoli używa bardzo duża ilość graczy i wszelakie opóźnienia w wydawaniu któregoś z tytułów mogły spowodować ich duże niezadowolenie.

Gry xbox 360 podczas produkowania wymagają sporych nakładów pracy przy dopasowaniu do architektury i parametrów tego sprzętu, tak więc zdarzają się pewne opóźnienia w premierach. Jednak firmy dokładają wszelkich starań, żeby były one jak najmniejsze, ponieważ najzwyczajniej tracą duże pieniądze na tym, że gracze nie mogą kupić ich najnowszej produkcji. Niemało zamieszania na rynku gry komputerowe wprowadził także wszechobecny internet, dzisiaj działa tysiące stron internetowych gdzie zagrać można w proste gry, na przykład takie jak Gra komputerowa traktory, czy też zaawansowane tytuły dostępne na mocnych,, wydajnych serwerach.