Dlaczego studia informatyka są jednym z przeważnie wybieranych kierunków?

przez | 9 lipca 2021
Dorosłość jest to czas mnóstwa postanowień przed jakimi zostaje postawiony młody człowiek. To wówczas w pewien rodzaj rozpoczyna podejmować decyzje samodzielnie. Jedną z takich najważniejszych postanowień jest dalsza nauka. Jak wiadomo w tym czasie wielu z nich podejdzie do matury a potem nadejdzie czas decyzji studiów. Dla jednych będzie to łatwy wybór, gdyż od pokoleń konkretny zawód był faworyzowany. Dla innych, podstawowym sensem wyboru tego a nie innego kierunku jest wizja dobrej pracy. I idąc tym tropem wskazane jest zastanowić się, jakie kierunki studiów są rentowne.

studenci

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Według analiz stale prym wiodą, takie kierunki jak prawo bądź medycyna. jednak ostatnio dość często typowanym kierunkiem będą studia informatyka. Zasadniczym powodem tego wyboru będzie trwale rozwijająca się technika, która zapewnia sporą liczbę potencjałów. Dzisiaj niemalże w niejednej branży życia używa się nowych technologii. Zatem ostatnio tak dużo przedsiębiorstw o tematyce programistycznej powstało na rynku. W momencie, gdy przegląda się propozycje pracy to niemalże połowa anonsów jest związana z pracą programisty. Owy stan będzie się utrzymywał jak i wręcz zapotrzebowanie na dobrych programistów, podniesie się. Istotnie w związku z tym studia informatyka są coraz mocniej renomowanym kierunkiem studiów- kontynuuj. Duża ilość uczelni wyższych, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku a także studentów, ustanowiło otworzyć dodatkowy kierunek informatyki. Perspektywa po zyskaniu kierunkowego wykształcenia bywa nadzwyczaj duża: będzie bardzo wiele ofert pracy jak i wynagrodzenie w tej branży zalicza się do jednych z najwyższych.

zajęcia

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciętnie programista (naturalnie w zależności od umiejętności i doświadczenia) zarabia 3,4 razy więcej niż równa się średnia krajowa w kraju. Rzecz jasna te dochody równocześnie z latami oraz praktyk bezpośrednio rosną. Możliwość tak ogromnych zarobków kusi bardzo wielu amatorów informatyki. Jednak studia informatyka bywają niewątpliwie trudne i już na pierwszym roku studiów bardzo duży odsetek studentów (w odniesieniu z innymi kierunkami studiów) rezygnuje z ich kontynuowania.