Nowoczesne zabawy to przede wszystkim gry komputerowe oraz strategiczne.

przez | 9 lipca 2021
W gry grają prawie wszyscy, młodzi a także duzi. Prawdziwy geek, czyli pasjonat, potrafi wybrać te najmocniejsze iloraz najciekawsze, natomiast na rynku jest ich tak sporo oraz co jakiś czas ukazują się lepsze. Aby dobrze poklasyfikować gry, można zwrócić uwagę bardzo dużo czynników. Występują przykładowo gry klasycznie ruchowe, choćby piłka nożna, czy umysłowe, jak warcaby, a ponadto hazardowy, czyli poker. Można jeszcze rzec, że wiele gier spaja dwie, lub nawet wszystkie te grupy. A podstawową regułą, która łączy gry to to, że się w nich rywalizuje, a one też uczą przyzwoitej konkurencji.

kolekcja gier komputerowych

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com
Gier na rynku jest niezwykle wiele można poznać kilka podstawowych czołowych gatunków. Gry logiczne nie posiadają formy losowej i sportowego. A całość jest ograniczone od pomysłowości oraz sztuki analitycznego myślenia. Umysłowe gry na planszach to przykładowo warcaby, czy kółko i krzyżyk. W nich ważnym składnikiem jest konkurencja. Z kolei gry quizowe to gry (magicplay.pl/), w których mówi się na pytania potrafi się w nich pokazać rywalizacja, jeśli liczy się prawidłowa odpowiedź, albo bliższa prawidłowej. Gry losowe są takie, w których wyniki są nie do przewidzenia a nie posiadają żadnej strategii, która pozwala wygrać. W grach, w których najważniejsza jest sprawność fizyczna to gry, w których najistotniejsza jest albo szybkość, albo zręczność. Istnieją też takie gry fizyczne, jakie można robić poprzez internet. W grach logiczno losowych znaczenie ma również stan oraz umiejętności tutaj przykładem są gry w karciane i gry planszowe. Tutaj znajdują się fajne przykłady: gry na Nintendo 3DS.

Innym podziałem gier, jest podzielenie na sposób zabawy, jaką oferują. Tutaj wyliczyć można gry rekreacyjne, hazardowe, strategiczne, fabularne, bitewne oraz karciane. W rekreacyjnych przede wszystkim chodzi o radość oraz odpoczynek także nie są zbyt wymagające. Hazardowe to w głównej mierze poleganie na szczęśliwy los i zdolność do grania. Gry strategiczne to przeważnie gry planszowe, w których ważne jest planowanie strategii (przykłady: gry na konsolę Playstation Portable). W fabularnych z kolei przede wszystkim zajmuje postaci w fantastycznym świecie. a gry bitewne to gry, które łączą reguły gier strategicznych i fabularnych. W grach karcianych używa się talię kart.