W jaki sposób troszczyć się o swoje futrzaki, aby nie stanowiły one jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia domowników

przez | 24 grudnia 2021
Choć przywykło się uważać, że kotki lubią chodzić własnymi ścieżkami, a nawet, że bywają fałszywe oraz nieobliczalne, to pozostają pupilami bardzo często hodowanymi i to nawet przez panie mieszkające w czteropiętrowcach w wielkich miastach. Oczywiście o dużo lepszym miejscem dla naszych pupili bywają gospodarstwa położone na obszarze wsi, bo tu mają wspaniałe warunki do życia. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze muszą być najedzeni i czyści.

Kot w muszce

Autor: Jennifer
Źródło: http://www.flickr.com
Koty nie są mile widzianymi lokatorami w domu, gdy pani domu jest w ciąży. Te zwierzętami są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu choroby, która w przyszłości może stać się powodem niepełnosprawności niemowlęcia. Żeby uniknąć tego typu zagrożeń, trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad higieny, a szczególnie pilnować, by Mruczek nie zaglądał do siatki ze sprawunkami i nie jadł z misek domowników.

O tym, że kociaki bywają nosicielami poważnych dolegliwości najprawdopodobniej nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy świetnie wiedzą, że kocięta, tak samo jak jamniki, mogą mieć pchły. Niczyje koty z pewnością do końca swego kociego życia będą nosić w futrze tych mało potrzebnych mieszkańców. Z kolei te futrzaki, które pozostają własnością dam najmujących lokale mieszkalne w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki nabędą preparaty na pchły dla kota i w taki oto prosty sposób oczyszczą sierść swojego pupila – kliknij.

Kot

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej powinności przy pielęgnowaniu pupila mają właściciele kotów o długiej sierści. O tak majestatyczne futro należy codziennie dbać. Oczywiście kociaka nie kąpie się w wodzie – warto jednakże je raz na jakiś czas porządnie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować także preparaty na pchły dla kota. Czynności pielęgnacyjnych w żadnym wypadku nie musimy wykonywać samodzielnie. Obecnie powstało na rynku wiele salonów piękności dla naszych czworonogów.

W takich miejscach mogą one liczyć na nienagannie wykonane zabiegi. Pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają zazwyczaj nic do życzenia.

Otrzymanie kolejnych informacji na rozpatrywany tu temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeżeli tak, to bez strachu kliknij ten odnośnik oraz tam zdobądź wiarygodne info (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-koty/55).

Kto nie może systematycznie fundować swojemu kotu takiego komfortu, najprawdopodobniej pójdzie do salonu na przykład raz albo dwa razy do roku. Taka wizyta może także łączyć się z specjalistycznymi poradami udzielanymi przez pracowników salonu. A raz na jakiś czas warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, żeby zweryfikować stan zdrowia naszego zwierzaka.