Samotność może dotknąć każdego z nas. Nie można się jej poddawać, bo można z nią wygrać

przez | 9 lipca 2021
Samotność to zmartwienie z którym ściera się aktualnie mnóstwo osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z najnowszych technologii i środków komunikacji i jednocześnie czujemy się niezwykle samotni. W dawnych czasach samotność była kojarzona z reguły z osobami w starszym wieku.

ojciec z synem

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie z powodu samotności problem mają dzieci, młodzież, osoby dorosłe stanu wolnego ale tez osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu także wyjątkiem. Dość często o samotności mówią na przykład kobiety dojrzałe, które wspięły się po szczeblach kariery, wychowały dzieci a po ich usamodzielnieniu nie mają czym się zając.

Osobom po pięćdziesiątce bardzo trudno jest znaleźć sobie nowych znajomych, z którymi będą mogli pójść na wycieczkę czy na kawę. Samotność to niezwykle przykry stan umysłu, kiedy człowiek odczuwa, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie rozumie oraz ma świadomość, że w wypadku kłopotów ze zdrowiem nie ma kogo poprosić o pomoc.

Dorośli ludzie, którzy osiągnęli stabilizację w rodzinie i zawodową często sami mogą się czuć po śmierci swoich rodziców i rodziców partnera, bo zdają sobie sprawę, że aktualnie nie mają już nikogo. Dość przykra jest też samotność w związku małżeńskim czy związku. Wiele osób latami może tkwić w toksycznych związkach i z różnorodnych powodów nie może decydować się na zmiany. Samotność to coś co może przydarzyć się każdemu, nie zapominajmy jednak, że nie możemy jej celebrować, pozwolić na to by rozgościła się w życiu na duży okres czas.

mężczyzna

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze trzeba próbować wyjścia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym ojcem, bo z reguły istnieje szansa, żeby coś na to zaradzić. Możemy spróbować odnawiać dawne kontakty albo poszukiwać nowych.

Wiele szans daje sieć, gdyż są tu portale randkowe oraz inne społecznościowe, w których ludzie o adekwatnych zainteresowaniach umawiają się na spotkania. Nowych znajomych trzeba też poszukiwać w bliskim otoczeniu. Pewnie warto nawiązywać rozmowę z sąsiadem, sprzedawcą w sklepie lub zapisać się na kurs związany z hobby, gdzie również będziemy mogli spotkać nowe osoby. Sposobów jest naprawdę mnóstwo, trzeba tylko spróbować.