Zważaj, by zabawki oraz gry dla swoich maluszków dobierać do odpowiedniej grupy wiekowej

przez | 18 maja 2022
Dobór dobrych zabaw oraz zabawek dla dzieci okazuje się bardzo istotny, gdyż każdy element nie tylko gwarantuje dziecku rozrywkę, lecz również jest bodźcem do nabywania umiejętności. Niezwykle ważne jest, by wybrać gry i zabawki wraz z przeznaczeniem dla danego wieku. Ma to znaczenie zarówno dla komfortu dziecka, jak również też bezpiecznych warunków zabawy.

przeczytaj tu
Małe dzieci wymagają doskonałych przedmiotów
Maluszki, które nie ukończyły jeszcze trzech lat, powinny dostawać jedynie gry i zabawki, jakie dokładnie zostały oznakowane, iż mogą zostać złożone w tak malutkie rączki. Dzieciaki w takim wieku nie w każdej sytuacji potrafią rozróżnić,co im wolno, kochają również wkładać małe elementy do ust, co może grozić wypadkiem. Przez to zabawki stworzone z myślą o takich bobasach, muszą posiadać odpowiednio większe części i okazać się zupełnie bezpieczne. Dorośli powinni również trzymać pieczę nad tokiem zabawy, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Kilkulatek poznaje świat na wiele sposobów
Dzieci wchodzące w wiek przedszkolny chcą poznawać świat i stymulować własny rozwój. Robią to między innymi z użyciem gier i zabawek zaprojektowanych z myślą o ich grupie wiekowej. Gry dla małych dzieci pozwalają trenować spostrzegawczość, koncentrację i pamięć. Wprowadzają także maluszki w świat pierwszych liter oraz cyferek, jak także zachęcają do przyswajania pierwszych słówek w językach obcych.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny równie pasjonujący news noclegi na podlasiu.

Gry wymyślone z myślą o dzieciach powyżej trzeciego roku życia mają za zadanie nie tyle bawić i edukować, ale również wspomagać rozwój. Wiele z nich pomaga rozwijać mowę dziecka oraz inne jego zmysły.

Powszechne bywają gry komputerowe
Coraz powszechniejszą postacią zabawy stają się gry na komputer i nawet malutkie dzieci, pragną bawić się przed monitorem albo z wykorzystaniu internetu. Choć w tak młodym wieku zaleca się odmienny model zabawy, czasami ciężko bywa dziecku odmówić takiej przyjemności. Zezwalając dziecku zasiadać przed monitorem, trzeba ustawić kategoryczny limit czasowy, jak również znaleźć witryny z grami dostosowanymi do wieku dziecka. Obecnie dużo stron proponuje wesołe gry dla maluchów, bez wątpienia dziecku przypadnie do gustu barwny i animowany świat stworzony dla jego potrzeb.