Co trzeba zrobić żeby zacząć polować, główne wyposażenie potrzebne do uprawiania tego hobby

przez | 9 lipca 2021
Jedną z najbardziej męskich pasji są polowania. Ludzie od wieków polowali na zwierzęta, zyskując w ten sposób pożywienie dla siebie i dla swoich rodzin. Dobre myśliwskie umiejętności były niezwykle cenione, bo zapewniały ich właścicielowi dużo więcej szans na przeżycie.

Szybki rozwój rolnictwa i hodowla zwierząt (http://alpaki.pl/) spowodowały, że tego typu umiejętności powoli zaczęły tracić na swoim znaczeniu, dziś redukując się tylko i wyłącznie do przyjemnego hobby. Dzisiaj aktywnych myśliwych w naszym kraju jest

myśliwy

Autor: tup wanders
Źródło: http://www.flickr.com

kilkaset tysięcy, zrzeszają się oni w kołach terenowych, które się zajmują zarządzaniem działaniami swych członków. Aby zostać myśliwym należy spełnić szereg warunków, po pierwsze trzeba być osobą pełnoletnią, a także posiadać pełne prawa publiczne. Początkujący myśliwy zacząć musi od stażu, w jego trakcje nabywa praktycznych umiejętności związanych z zajęciami w kole łowieckim. Po zakończeniu stażu chętny musi przejść szkolenie, które kończy się końcowym egzaminem. I dopiero po jego dobrym zdaniu kandydat otrzymuje dokumenty potwierdzające otrzymanie uprawnień do wykonywania polowań. Myślistwo jest wspaniałym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu, lecz chcąc całkowicie się cieszyć z jego uroków należy się odpowiednio wyposażyć. Podstawową rolę na każdym polowaniu pełni ubiór – myśliwy powinien się przygotować na różną pogodę i warunki w terenie, a te w lasach niekiedy bywają bardzo ciężkie.

Z tego też powodu przed wybraniem się na jakieś polowanie należy odwiedzić jakiś dobry sklep myśliwski i w nim kupić wszystkie potrzebne rzeczy. Podstawą myśliwskiego ubioru są buty, koniecznie muszą być one wytrzymałe i solidne a także wodoodporne – chodzenie przez pół nocy w przemoczonym obuwiu na pewno nie będzie przyjemne, a ostatecznie zakończyć się może chorobą. Nie mniejsze znaczenie odgrywają spodnie myśliwskie, kurtka oraz czapka. Spodnie i kurtka myśliwska raczej powinny być w pełni wodoszczelne, na wyjście do lasu należy też się zaopatrzyć w termoaktywną bieliznę, ciepły sweter lub polar oraz pelerynę przeciwdeszczową na wypadek większych opadów.