Żyjemy na kredycie

przez | 9 lipca 2021
Ostatnio słyszymy o tym ile to ludzie muszą płacić za kredyt w innej walucie. Da się wyczuć, że coś jest nie tak, ale osoby, które nie posiadają żadnego kredytu, niezbyt się tym przejmują. Jednak, gdy dochodzi do ciężkiej sytuacji i konieczny jest szybki zastrzyk gotówki zaczynamy zadawać sobie pytanie pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest taka, że wszystko zależy od osobistej sytuacji danej osoby. Oczywiście możemy generalizować i stwierdzić, że tak opłaca się zadłużyć się. Ale trzeba byłoby dorzucić do tego kilka istotnych zdań. Mianowicie, jeżeli już mamy zamiar wziąć kredyt, to jedynie w banku. Nie ma sensu wybierać się po pożyczki w jakiś para bankach. W tego typu sytuacjach najczęściej trzeba spłacić nawet trzysta procent zaciągniętego kredytu. Nie jest to dobre dla osób, którym i tak przecież brakuje pieniędzy. Dlatego jeśli brać kredyt to jedynie w zwykłym banku. Na sto procent zaraz odezwą się ludzie, którzy wzięli kredyt w obcej walucie w zwykłych bankach, a czują się oszukani. Otóż w tej chwili trzeba wspomnieć o drugiej ważnej zasadzie, kiedy bierzesz kredyt to jedynie w tej walucie, w której zarabiamy. Oczywiście, instytucje finansowe mówiły kredytobiorcom, że

Karta kredytowa na zakupy

Źródło: http://pixabay.com/

brak im zdolności kredytowej w rodzimej walucie i wciskali im kredyt w walucie obcej. Cóż na to, co już się wydarzyło wpływu nie ma, musimy przy kredytach, po prostu, spróbować jasno myśleć, choć nie jest to łatwe.

Wszystko jest dla ludzi

Zdarza się tak, że chcielibyśmy zakupić, coś ponad stan. Często nie jest to coś ogromnego, ale nie mamy pieniędzy od tak na taką rzecz. Wtedy przychodzi do głowy myśl, by zapożyczyć się w banku, ale czy w dzisiejszych czasach czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, ale można powiedzieć, że owszem. Jeśli nie doprowadzi on do tego, że rata zacznie pożerać ¾ naszych dochodów, to można wziąć kredyt, który pozwoli nam kupić rzecz, na którą bez pożyczki nie moglibyśmy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że, gdy będziemy brać kredyt warto na początku przejrzeć ofertę w paru bankach, by znaleźć tę, która okaże się dla nas najlepsza. Musimy również pamiętać, że koszt pożyczki to nie tylko rata, do tego dochodzą ubezpieczenia i wiele różnych opłat. Tak, więc nie składajmy podpisu pod umową w banku bez przeczytania jej. Poza tym pracownik w banku musi udzielić nam odpowiedzi na każdą nurtującą nas kwestię.