Jak się promować? Czy tylko w sieci czy dobrze skorzystać z reklamy zewnętrznej? Na pewno warto tak działać

przez | 9 lipca 2021
Obecnie rzeczywiście ciężko się wypromować. Jaki jest najważniejszy powód takiej sytuacji? Wydaję się, że jest tak przede wszystkim przez szeroką dostępność różnych produktów i związaną z tym promocją.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu bardzo trudno przebić się ze swoim przekazem, zwłaszcza, iż wiele firm stosuje identyczne środki. Najwięcej firm korzysta z promocji w sieci, jednakowoż jak się okazuje nie można przesadzać. Ponieważ cały budżet przeniesiony na działania w internecie to może być za dużo, warto jednakże skupić się na reklamie zewnętrznej. Outdoor to zazwyczaj reklama wystawiona w przestrzeni miejskiej i pozamiejskiej (przykładowo: reklama na swarzęckim tesco|reklama na szamotułskim tesco|reklama na tesco w szczawnie zdroju).

Jest prezentowana na szczególnie do tego celu wybranych nośnikach reklamowych, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Są również zamieszczone na nośnikach, przykładowo na wiatach przystankowych lub kioskach. nietuzinkowe pomysły w tego typu reklamie to reklama ambientowa,przykładowo oklejanie budynków czy reklama wielkoformatowa, przy pomocy form w trójwymiarze (kliknij tutaj). Outdoor to akcje reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to akcje tworzone poprzez

reklama zewnętrzna

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

dostępne środki masowego przekazu.

W odróżnieniu od innych mediów, takich jak czasopisma czy programy telewizyjne, outdoor przenosi tylko treść reklamową. najmodniejsze nośniki reklamy działającej na zewnątrz, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dość popularna nazwa ogromnych tablic, które są używane do zaprezentowana plakatów reklamowych. Takie reklamy zwykle można zobaczyć przy drodze poza miastami. zazwyczaj widziane są oświetlone, aby zapewnić właściwą widoczność plakatu nocą. zwykle spotykane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat umieszczony jest za szybą z tworzywa, jest również podświetlony. Montuje się go w reklamach na przystankach, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumatyczna to reklama dmuchana. Jest niezwykle łatwa w montażu i łatwa w transporcie. Lekki i ekonomiczny, używany na licznychzabawach w plenerze, pokazywany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest bezpośrednio na elewacjach budynków czy w okresie remontu budynku na rusztowaniu. Wykonane z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też tworzone z pełnego winylu.