Najbardziej zweryfikowane opinie są najważniejsze. Są bardziej cenne niż tysiące niesprawdzonych opinii. Szczególnie dotyczy to nowych zjawisk

przez | 9 lipca 2021
Choć żyjemy w czasach rozkwitu technologii, to faktycznie brakuje nam trochę realnych informacji na wiele tematów. Jednym z nich jest faktycznie kwestia korzystania z różnorodnego rodzaju nowoczesnych urządzeń.

ekran led

Autor: The United States Army Band
Źródło: http://www.flickr.com
Zewsząd słychać entuzjastyczne głosy na temat dobroczynnego wpływu najnowszej technologii, z innej natomiast wręcz odwrotnie. Zamiast takich głosów częściej podnosi się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam zagrażało. Powinniśmy wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej stronie, warto korzystać ze sprawdzonych opinii. Z pewnością takie opinie jesteśmy w stanie znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna właśnie z takich opinii. Technologia led jest najbardziej efektywnym finansowo źródłem oświetlenia. Co najważniejsze, w praktyce oznacza to mniejsze rachunki za energię elektryczną nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie istotna jest także stylistyka. A prawdą jest, że każdy z nas marzy, by otaczać się estetycznymi rzeczami. Oświetlenie led oferuje interesujące, zjawiskowe wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led zapewnia szeroki zakres barw, co sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać odwzorowanie prawdziwego oświetlenia słonecznego. Odmiennie od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie posiadają rtęci ani innych substancji niebezpiecznych dla środowiska. Są również całkiem biodegradowalne. No i wspierają nasze bezpieczeństwo. Akcesoria stosujące technologię led, czy to oświetlenie czy ekrany led (dla przykładu: ekran led jarosław pruchnicka), są zdecydowanie bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w tradycyjnej technologii mogą doprowadzić do przerwania włókien żarowych lub pęknięcia obudowy żarówek.

Co więcej, dzięki dobrym właściwościom żarówki led nie rozgrzewają się. Zastosowanie więc led redukuje ryzyko pożaru. Jednocześnie, oświetlenie led świeci pełną mocą zaraz po włączeniu. To z jednej strony ważne jeśli dbamy o komfort korzystania, z drugiej z kolei to niezbędne z perspektywy oszczędzania energii – żarówki led nie wymagają innej energii w momencie rozgrzewania. Na pewno dostrzegalną cechą jest żywotność. Znacznie większa niż w przypadku zwyczajnych żarówek żarowych. Komplet żarówek led jest w stanie świecić tak samo intensywnie do 50 000h, nie tracą nic ze swojej efektywności. Takie diody są również ekologiczne. Przykładowe zastosowanie diod ledowych można podziwiać tu: ekran led jasło rondo solidarności.