Jakim sposobem możesz zarabiać za pomocą własnego głosu?

Mowa posiada niezwykle istotną rolę w ludzkiej codzienności. Umożliwia bowiem komunikowanie się z pozostałymi ludźmi. Niektóre osoby posiadają wyjątkowe zdolności związane z mową, albo też szczególnie przyjemny dla ucha głos.
studio nagrań
Twórca artykułu: fr4dd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tego typu głos zwany jest niejednokrotnie „radiowym”, bowiem nadaje się świetnie do takich zastosowań. Jest dana grupa profesji, gdzie praca opiera się przede wszystkim na mówieniu. Pracownicy tacy przez obciążenia w znacznym stopniu narażeni są na schorzenia organów takich jak przykładowo krtań. W sytuacji tego typu ludzi szczególnie niewskazane jest palenie tytoniu, bowiem w takich sytuacjach narząd głosu jest zagrożony podwójnie. Do ludzi pracujących głosem zaliczają się przykładowo nauczyciele i wykładowcy, którzy na co dzień organizują lekcje z uczniami i studentami.
nowoczesne studio nagrań
Twórca artykułu: Audio Mix House
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Stanowisko w radiu

Różne informacje

Przykładowe pomysły na to, to można podarować swojemu mężczyźnie przy różnych okazjach.

prezent
Twórca artykułu: Susanne Nilsson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Urodziny, imieniny czy dzień chłopaka to tylko jedne z wielu okazji na to, aby podarować swojemu mężczyźnie coś ciekawego. Jednak sporo pań miewa ogromne problemy z tym co zakupić, żeby upominek rzeczywiście obdarowanej osobie się spodobał. Niestety w dalszym ciągu będą tu pokutować szablonowe pomysły, na przykład następne skarpety, kosmetyki czy krawat. O ile za pierwszym czy drugim razem mogą się sprawdzić, o tyle otrzymując coś takiego po raz piąty chyba każdy facet może w pewnym momencie nie do końca być szczęśliwym.


Oczywiście praca głosem większości ludzi od razu kojarzy się z pracą w studiu (sprawdź newsletter). Nie każdy ma predyspozycje do tego, by takie stanowisko zajmować nie tylko z uwagi na samo brzmienie głosu. Zazwyczaj ubiegających się o stanowisko w radiu wykluczają przykładowo wady wymowy czy jąkanie się. Ponadto praca w radiu wbrew przekonaniu niektórych jest stosunkowo ciężka, co nie jest widoczne od strony odbiorcy. Oprócz głosu prezentera w radiu słychać także muzykę i jingle radiowe (strona firmy Fabryka Dźwiękuff), jednak pracownicy i tak wykorzystują swoje głosy rzez długi czas. Z tej przyczyny na stanowiska radiowe obowiązuje zwykle ostra selekcja ubiegających się.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.